6 sene önce
6 sene önce

Ceza İnfaz ve Güvenlik Bölümü Ne İş Yapar?

İnfaz ve Koruma Memurları mesleğinde görev almak için hangi bölüm mezunu olmak gerekir diye merak edenler, araştırma yaptıklarında en az lise öğrenimi görmüş herhangi bir bölümden mezun olmaları ve KPSS sınavından yeterli almaları ile özel şartları taşımaları yeterliydi. Ceza İnfaz Koruma Memurlarını artık  ceza infaz ve güvenlik hizmetleri bölümü yetiştirecek.

Ceza infaz ve güvenlik bölümü hangi üniversitelerde var

Geçtiğimiz yıl öğrenim için gerekli izinleri alan Atatürk Üniversitesi ceza infaz ve güvenlik hizmetleri derslerini müfredatını, plan ve programını hazırlandı. Gerekli izinleri de alarak Türkiye’de ilk kez açılacak. Adalet Meslek Yüksek Okuluna bağlı olarak açılacak olan bölüm merak ve heyecanla ilk öğrencilerini bekliyor. Adalet Bakanlığına bağlı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün açmış olduğu eski adıyla gardiyan alımlarında yani İKM alımlarında yeni bir öncelik bölüm olarak memur adaylarına öncelik getirecek. Ceza infaz ve güvenlik hizmetleri ne iş yapar? Bu bölüm mezunları İKM kadrosunda atama yapılırken gerekli özel başvuru şartlarını taşımaları halinde meslekleri hazır olacak.

Ceza infaz ve güvenlik hizmetleri bölümü maaşları ne kadar?

Geçtiğimiz aylarda yıpranma hakkını kazanan ceza evi çalışanları maaş imkanları açısından bekar ve yeni göreve başlayan bir İnfaz ve Koruma Memurunun maaşı yaklaşık olarak 2400 Tl civarında olmaktadır.

Ceza infaz ve güvenlik bölümü taban puanları 2017

2547 sayılı kanun ile 2880 kanun kapsamında hazırlanan bölüme yerleştirme işlemleri bu yıl başlayacak ilk örencisi 50 kişi olacak.  Taban puanları yeni bölüm olmasından dolayı henüz beli değil. İlk yerleştirmelerden sonra belli olacak.

Paylaşın

Yorumlar (1 Yorum)

  • Poo remzi

    1 Aralık 2017 - 08:31

    Ceza infaz güvenlik bölümü okumak istiyorum sitenizde ne iş yapar diye öğrendim. teşekkür ederim.ceza güvenlik bölümünden
    2016 yılında getirilen ceza evindeki çalışanlara getirilen yıpranmadan faydalanabilirler mi acaba bu konuda bir açıklayıcı bir şey bulamıyorum