6 sene önce
6 sene önce

ÖSYM YKS Sınavı ile 15 Dakika Kuralını Kaldırdı

Ösym sınavlarında uygulanan 15 dakika kuralına ilişkin önemli bir gelime yaşandı. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkez ÖSYM, geçtiğimi gün yeni yayımlanan Yükseköğrenim Kurumlarına Geçiş Sınavı için başvuru almaya başladı. Adayların başvurularını tamamlamaları ardından 23 Haziran tarihinde yazılı sınava alınacaklar.

ÖSYM YKS sınavında 15 dakika kuralı olmayacak. Sıkça sorulan sorulara verilen cevaplarda adayların sınav salonuna 15 dakika önceden gelme zorunluluğunda bahsedilmedi. Adaylar bu kuralın yapılmayacak olması sadece YKS sınavında mı geçerli olacak. Yoksa tüm ÖSYM sınavlarında da 15 dakika kuralı kalktı mı sorunu yöneltmekte. Daha önceki yıllarda ilk kez YKS sınavlarında uygulanan ve bir çok adayın geç kalmasından dolayı sınava girmemesi nedeniyle yeni düzenlemede normal giriş saatine kadar salona giriş yapılacağı anlaşılmaktadır.

Yks sınavı ne zaman yapılacak?

Adaylar başvuru kılavuzunun yayımlanması ardından başvurular alınmaya başladı. Sına 23 ve 24 haziran 2018 tarihinde yapılacak. 135 dakika devam edecek. öğleden sonra da oturumlar düzenlenecek.

Başarı sıralaması kalktı mı?

Daha önceki yerleştirmelerde Tıp, hukuk mühendislik mimarlık ve öğretmenlik bölümlerinde uygulanan başarı sıralaması uygulamasının aynı şekilde devam edeceği belirtildi.

memurnews

Paylaşın