3 sene önce
3 sene önce

Üniversiteler 2018 Yüksek Lisans Başvurularını Almaya Başladı

Ales sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından, üniversitelerde bulunan enstitüler yüksek lisans başvurularını almaya başladı. 2018 yüksek lisans ilanları ile Haziran ayından itibaren başvuru alan Üniversiteler belli oldu. Ayrıca adaylar uzaktan eğitim ile yüksek lisans bavşvurusu alan üniversiteleri de merak etmekte. Hangi üniversiteler yüksek lisans ilanı yayımladı. 2018 Ales ile yüksek lisans alımı yapılan üniversiteler hangileri?

Bilindiği gibi bahar dönemi Ales sınav sonuçları açıklandı. Geçtiğimiz aylarda Ales sınavının geçerliği 5 yıl olarak değiştirilmişti. Gerek akademik kariyer yapmak isteyen adaylar, gerek sosyal bilimler, fen bilimleri yada eğitim bilimleri enstitülerinde yüksek lisans doktora yapmak isteyen adayların beklediği ilanlar gelmeye başladı.

Anadolu Üniversitesi

Eskişehir Anadolu Üniversitesi uzaktan eğitim ile yüksek lisans fırsatı sunuyor. Diğer alanlarda ise sağlık bilimleri, eğitim bilimleri fen bilimleri sosyal bilimleri ile güzel sanatlar lisansüstü alımları başladı. İlanlar Anadolu Üniversitesi resmi internet sitesinde bulunan duyurular bölümünden erişilebilecek.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Yüksek Lisans

2 Temmuz ile 13 Temmuz tarihleri arasında başvurular başlayacak.  adayların ilgili tarihlerde sağlık ve fen bilimleri internet sitesi üzerinden gerekli işlemleri yapabilirler.

Cumhuriyet Üniversitesi Y.Lisan Doktora İlanı

Lisans üstü öğrenci alan diğer üniversitelerden bir tanesi de Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, 9 Haziran tarihinde başlayan başvurular 14 Haziran tarihine kadar devam edecek.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi

2018/2019 eğitim öğretim yılında Bolu Abant Üniversitesine alınacak başvurular 25 Haziran tarihinde başlayacak. Son başvuru tarihi ise 4 temmuz tarihine kadar devam edecek.

Diğer alım yapan üniversiteler

Çukurova Üniversitesi
Karabük Üniversitesi
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi
Gebze Teknik Üniversitesi
İstanbul Medeniyet Üniversitesi
ODTÜ
Afyon Kocatepe Üniversitesi
İstanbul Üniversitesi
Milli Savunma Üniversitesi

MemurNews.Net

Paylaşın