7 sene önce
7 sene önce

Hava Harp Okulu Başvuru Şartları

Milli Savunma Bakanlığı, Hava Harp okullarına yapılacak alımlar için başvurular başladı. HHO başvurularında izlenecek adımlar neler? Hava harp okulu başvuruları ne zamana kadar sürecek. İşte başvuru şartları ve detayları

19 Nisan 2017 tarihinde Hava Harp Okullarında ve Astsubay Meslek Okullarında okumak isteyen öğrenciler için alım başvuruları başladı. Lisans düzeyinde pilot teğmen yetiştiren Hava Harp Okullarında yer subayı ve teğmen pilot gibi seçenekler ile Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, elektronik Mühendisliği ile elektronik mühendisliği dallarında verilen lisans eğitimleri Hava Harp akademisinin eğitim okulunda okutuluyor.

Başvuru şartları

2015-2016 eğitim ve öğretim yılında liseden mezun lan öğrenciler ile 201 yılında mezun konumda olan öğrenciler başvuru yapabilecek. YGS sınavından 180 puan ve üzeri almış olmak şartı bulunuyor. 1996 yılı ve daha sonra doğan adaylar yani 21 yaşında olan adaylar başvuruda bulunabilecek.

HHO Öğrenci Seçmeleri ne zaman ?

Başvurular ardından yapılacak olan (19 Nisan/ 25 Mayıs) seçim aşamasında sınav puanlarına göre çağrılan öğrenciler öz fiziki kontrol fiziki yeterlilik, mülakat ve sağlık muayenelerinden geçecek.

Paylaşın