6 sene önce
6 sene önce

Meslek Edinmek İsteyene 10 Bin Liralık Kupon Desteği Verilecek

Çalışma Bakanlığı 2017 yılında çalışmalarını başlattığı meslek edinmek isteyenlere yönelik olarak kupon yöntemi başlatacak Kupon yöntemi nedir? Kimlere 10 Bin liralık kupon desteği verilecek?  Öncelikle Başbakan Binali YILDIRIM, geçtiğimiz aylarda Çalışma ve Sosyal Politikalar bakanlığının istihdam konusundaki projesini kamuoyu ile paylaşmıştı. Geçtiğimiz gün ÇSPB Bakanı Jülide Sarıeroğlu taşeron kadro düzenlenmesi, maden kazalarında yaşamını yitiren maden işçilerin ailelerinin istihdamı ve 10 bin liralık kupon yöntemi gibi önemli değerlendirmelerde bulundu.

10 Bin Liralık Kupon Yöntemi Nedir?

Gençlere meslek edinmelerinde ve zor bulunan mesleklerde eğitim desteği sunularak, istihdam arttırılacak. Kendini geliştirmek isteyen gençlere her türlü desteği sağlamak için  İŞKUR adayların bu isteklerini karşılanması için destek sağlayacak. Proje kapsamında ne zaman başvurular alınmaya başlanacak? Başvuru koşulları neler? gibi sorulara detaylar belli oldukça açıklanacak.

Meslek edinmeyen isteyenler yönelik 10 bin tl kupon desteğinde Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile gençlerin işkur faaliyetlerinden yararlanması sağlanacak. Eğitimlerin ücretlerini İŞKUR ödeyecek. Eğitimi alanlar ise istihdama katkı sağlayacak. Eğitimi erecek olan kurumlardan istidam konusunda taahhüt alınacak.

Paylaşın