7 sene önce
7 sene önce

Müzik Üniversiteleri Ne Zaman Kurulacak?

Lisans düzeyinde müzik eğitimi alarak, Müzik Üniversitesi mezunu olmak isteyen adaylar için ilk adımı YÖK attı. 2017-2018 öğretim yılında açılması planlanan ve yetenekli müzik yetiştirilmesinde büyük rol oynayacak olan Müzik üniversitelerinin taban puanları kaç olacak.

Yüksek Öğrenim Kurumu YÖK, Müzik üniversiteleri için yeni bir çalışma başlattı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Prof. Dr. Erol Parlak bizden bir müzik üniversitesi istemişti. Ben de o gün sözü verdim. Şimdi de diyoruz ki biz: İnşallah bu müzik üniversitesini kuracağız.” sözü üzerine ilk adımlar atılmaya başladı. Müzik alanında faaliyet gösterecek olan ve Cumhurbaşkanlığı himayesinde kurulacak olan Üniversite, Akademik alanda arama konferansları başlayacak. Üniversitenin kurulma aşamaları ve Üniversite hakkında tüm yönleriyle ele alınarak ele alınacak bir çalışma yapılacak. Konferansa kimler katılacak? Yüksek öğretim kurulunca düzenlenecek olan müzik Üniversitesi konferansına çok sayıda Eğitim fakültesi müzik bölüm Başkanları akademisyenler, sanatçıların katılımı ile 5 Nisan 2017 çarşamba günü Bilkent YÖK konferans salonunda gerçekleştirilecek.

Müzik Üniversitesinde resmi  olarak kurulma aşamalarının tamamlanmasından sonra, yeni Öğretim Görevlisi ve personel istihdam edilecek. Üniversitede okumak isteyen öğrenci adayları YGS sınavından ve ilgili bölümlerin açtığı yetenek sınavlardan başarılı puan alarak Üniversiteye yerleştirilebilecek.

Paylaşın