3 sene önce
3 sene önce

Ramazan Bayramı Boyunca Devam Edecek Personel Alımları Belli Oldu!

2021 ramazan ayı tüm Türkiye’de tam kapanma Tedbiri ile devam ederken iş arayışında bulunan vatandaşlar başvurularını nasıl yapacağı merak konusu olmuştu. Bildiğin gibi ilk olarak Çin’in wuhan kentinde başlanan koronavirüs kısa bir şey sonra  tüm Türkiye genelinde hızla yayılmıştı Türkiye yurt dışı uçuş noktalarındaki kısıtlamaları virüsün ülkemize girişini geciktirdi.

Ramazan Bayramında personel alımı başvuruları devam edecek!

11 Mart 2020 tarihinden biridir salgın nedeniyle kısıtlamaların var olduğu personel alımlarında ise; mülakat sınavlarında merkezi sınavlarda virüsün yayılmasının önüne geçmek için daha temkinli davranıldığı bir yıl gerçekleştirildi.  Bu kapsamda başvuruların geneli Online olarak yapılmakta. İŞKUR üzerinden yapılacak işçi alımları için e-şube portalı giriş yapmak gerekiyor.

Aile ve Çalışma Bakanlığı tarafından başvurusu Kısa bir süre önce açıklanan ilanlar şu şekildedir.

  •  Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı 50 Güvenlik denetmen yardımcısı alımı yapacak.
  • İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı 278 zabıta memuru alımı 12 Mayıs tarihinde açıklandı.
  • Kırklareli Üniversitesi Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Sakarya Karadeniz Gürçayır üniversiteleri personel ve öğretim üyesi alacak.
  • Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı belli zabıta alımı 40 itfaiye eri alımı ve farklı bir eğitim düzeyinde 12 ayarlama yapacaktır.

İŞKUR üzerinden başvuru yapacakların Öncelikle iskur.gov.tr resmi internet sitesine giriş yapmaları gerekmektedir.

Sağ üst tarafta yer alan internet şubesi menüsüne tıklamak. Açılan sitede iş arayan girişi bölümüne giriş tıklayarak T.C. Kimlik numarası ve şifre ile giriş yapmak gerekiyor.

Memur News

Paylaşın