6 sene önce
6 sene önce

2018 GUY Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Maliye Bakanlığına GUY alımları yapılacak. 2018 GUY alımlarında Ankara 170, İstanbul 300, İzmir 75, Bursa ise 50 kontenjan ayrıldı. Gelir uzman yardımcısı başvuruları tamamlandı. Buna göre başvuruların tamamlanmasıyla 2018 GUY sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu sorulmaya başlandı.

Başvurularda adaylar sadece bir ilde tercih yapabilecekler. Tercih yapılan ilde eğer ilçesi için kontenjan bulunuyorsa başvurularda buda belirtilecek. Adaylar başvuruları sonucunda 5 katı kadar aday mülakata alınacak. Buna göre başvurularda KPSS P 48 puan türünde sıralama yapılacak.

GUY sınavı ne zaman yapılacak?

Gelir Uzman yardımcısı sınavı 18 Ağustos tarihinde Ankara’da yapılacak. Sınava girmeye hak kazanan adaylar belli olur olmaz sınav yapılacak sınav merkezleri sınav tarihi gelir idaresi resmi İnternet sitesinden ve e-devlet üzerinden açıklanacak.

İki aşamalı sınav yapılacak? GUY Yazılı ve sözlü sınav taban puanları

26 Temmuz tarihinde tamamlanan başvuruların ardından yazı sınav uygulamasının nasıl yapılacağı merak edilmekte. Sınav iki aşamadan oluşacak. Birinci aşamada yazılı, ikinci aşamada ise mülakat sınavı yapılacak. Muhasebe grubu, İktisat Grubu, Hukuk Grubu, Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi, bölümlerinden sorular sorulacak.

Adaylar sınav sonucunda 100 üzerinden 70 almaları halinde başarılı sayılacaklar. Sıralamaya göre il içindeki kadro sayısının iki katı kadar aday sözlü sınava çağrılacak. Sözlü sınavdan 70 alan adaylar başarılı sayılacaklar. Yazılı sınav ile mülakat sınavının aritmetik ortalaması sonucu en yüksek puandan düşüğe yapılacak sıralamada kazanan adaylar belli olacak. yüzde yirmi beş oranında yedek aday belli olacak.

Bin (1000) GUY alımında başvuruların tamamlanmasının ardından 18 Ağustos 10.00’da yazılı sınav yapılacak. Ardından mülakat sınavı gerçekleşecek. Başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı şuan belli değil. 2018 GUY taban puanları için MemurNews sitesini takip etmeye devam ediniz.

MemurNews.Net

Paylaşın