7 sene önce
7 sene önce

2018 YGS Zor mu Olacak?

2017 yılı yüksek öğrenme geçiş sınavları gerçekleşti. 2018 yılında YGS sınavına girecek olan öğrenciler gelecek yıl sınavların zorluk derecesini merak ediyor. 2018  YSG sınavı zor mu olacak kolay mı? işte detaylar.

2 Milyon öğrenci sınava giriyor.

Her yıl 2 Milyon öğrencinin girdiği sınava, geçtiğimiz yıla oranla 87 bin kişilik artış yaşandı. Üniversiteye adayların girdiği ilk sınav olan YGS’den barajı geçenler daha sonra LYS sınavına girerek 4 yıllık Lisans bölümlerine başvuru yapıyor.

Hangi testler zor.

2018’de sınav nasıl olacak. YGS sınavında Türkçe sınavında yoruma dayalı sorularla 30 ila 36  aralığında anlam sorusu ile karşılan öğrencilerin bu soruları bilgi gerektirmeden yapılacak ve yoruma dayalı sorular arasında. Uzmanlar, sınava girecek adayların Türkçeye daha az zaman ayırmaları konusunda uyarıyor. Türkçe testine 70 dakika ayırmak matematik sorularına daha  fazla zaman kalacağı için zamanı daha iyi kullanabilirler. 2017 yılı sınavında matematik alanı soruları daha zorlayıcı oldu. Türkçe ve diğer testlerin sorularında öğrenciler daha kolay yapabildiler. Felsefe ile Coğrafya ise bilgiye dayalı, Türkçe soruları ise orta uzunlukta ve çok zaman almadan yapılabilecek düzeyde oldu. Gelecek yıl sınavında ise hangi testlerin zor ve kolay olacağı belli olmayacağından öğrenciler tüm derslere önem vererek çalışmasında yarar var.

Paylaşın