6 sene önce
6 sene önce

2250 Sözleşmeli Katip Alımında Uygulama Sınav Metinleri

Adalet Bakanlığı sözleşmeli zabıt katibi alımlarında uygulama sınavı metinleri belirlendi. 2250 sözleşmeli personel alımı yapacak olan Adalet bakanlığından yapılan son dakika açıklama ile resmi İnternet sitesi üzerinden yayımlanan metinler adayların erişime açıldı.

Bilindiği gibi Adalet bakanlığının atama ve sınav yönetmeliğine göre uygulama sınavından bir hafta öncesinde bakanlık İnternet sitesi üzerinden yayımlanıyor.

Uygulama sınavı nasıl yapılacak. 

Katiplik alımlarında adaylara yapılacak olan uygulama sınavı komisyon tarafından kura ile belirlenen metinler ile yapılacak. Adaylar 3 dakikada en az 90 kelime yazması gerekecek. Adayların metne sadık kalarak yazmaları ve yanlışsız olarak üç dakikada 90 kelime üzeri yazmaları gerekiyor. Atama ve Nakil Yönetmeliğinin özel şartlar başlığında 6. maddesi gereğince yapılan uygulamada cümle anlam bozukluğuna, cümle bozukluğuna, yanlış yazılan kelimelerin yoğunluğu gibi şartları taşıyıp taşımadığı üç dakikalık sınav sonrasında kontrol edilir.

Adalet komisyonlarınca yapılacak katiplik uygulama sınavı 8 kasım tarihinde başlayacak ve 14 kasım 2017’de son bulacak. Adaylar sınav sonrası sonuçların açıklanması için bekleyecek.

İşte katiplik uygulama metinleri

Katiplik metinleri toplamda 80 adet olarak açıklandı. Adaylar kanedi getirdikleri klavyeler ile sınava katılamayacak. Komisyonların belirlediği sınav salonlarında sınav yapılacak.

Paylaşın