6 sene önce
6 sene önce

DSİ Taşeron Kadro Sınavı Sonuçları Açıklandımı?

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünde çalışan işçilerin merakla beklediği taşeron kadro sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? Taşeron kadro sınavına katılan adaylar 5 Mart 2018 tarihinde başlayan ve 8 Mart tarihine kadar devam eden sınavlarda kadroya geçiş umudunu sürdürdü. Konuya ilişkin son gelişmeleri aktarıyoruz.

Sınavdan Kaç Almak Yeterli?

DSİ’de çalışan 111 işçi kadro sınavına katıldılar. 5-8 Mart tarihlerindeki sınavlara Bakım Onarım Hizmeti, Temizlik Hizmeti, Özel Güvenlik Hizmeti, Laborant Yardımcısı Hizmetleri olarak görev yapan adaylar katıldı. Hizmet alım sözleşmesi ile çalışan işçiler 696 sayılı KHK ve Çalışma ve Sosyal politikalar Bakanlığının yayımladığı genelgeler hükümlerine uyan ve kadro hakkı elde edenler DSİ’de oluşturulan kadro tespit ve değerlendirme komisyonları aracılığı ile sınava kazanmaya hak edenler duyuru ile açıklandı. adaylara sözlü sınav yapıldı. Bir çok aday sözlü sınav sorularına verdiği cevaplarla 50 puan almak için ter döktü.

DSİ kadro sınavı sonuçları  ne zaman açıklanacak?

Bazı kurumlar yazılı yada sözlü sınav sonuçlarını açıklamaya başladı. Bu kurumlardan öncelikle Diyanet İşleri Başkanlığı sözlü yada mülakat sınavını açıkladı. Diyanet’te 208 işçi kadro hakkı elde etti. DİB sınavları da 6 ile 9 mart tarihleri arasında yapıldı. 16 Mart tarihinde açıklandı. bilindiği gibi ÇSPB’nin açıkladığı takvime göre 2 Nisan 2018 tarihine kadar kurumlar taşeron kadro sınavına giren adayları devlet kadrolarında işe alacak. Özetle bu hafta DSİ’nin kadro sınavı sonuçlarını açıklamasını beklemekteyiz.

Paylaşın