7 sene önce
7 sene önce

İKM (Gardiyan) Alımları Ne Zaman?

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif evleri Genel Müdürlüğüne bağlı olarak, Ceza evlerinde görev yapan personel olan İnfaz ve Koruma Memurları için yeni alım yapılacak. 2017 gardiyan alımlarında başvuru şartları neler? Gardiyan alımları ne zaman olacak?

Gardiyan alımı olacak mı?

Ocak ayında yapılan 300 kişilik alımların ardından, Adalet bakanlığının taşra teşkilatına alım yapılacağı ve yapılacak alımlarda İnfaz ve Koruma Memuru kadrolarına da takviyeler yapılacağı belirtilmiştir.

İKM ne işi yapar?

Eski ismiyle gardiyan olarak bilinen -İKM- İnfaz ve Koruma Memurları, ceza evlerinde ceza evlerinin iç güvenliğinden ve idaresinden sorumludur. Birimlerde de çalışabilen memurlar, vardiya usulü ceza evlerinde nöbet tutmaktadır. Bu kadrolara alım için başvuru şartları KPSS’den az 70 puan alarak sınav komisyonlarında başvuru yapmaları gerekir. Başvuru yapan adaylardan sınav puanına göre yapılan sıralamada alınacak olan kadro sayısının 3 katı kadar mülakat için çağrılır. Fiziki yeterlilik sınavına tabi tutulan adaylar boy ve kilo tartımında yeterli şartları taşıması gereklidir.

Başvuru yapabilmek için gerekli şartlar;

18 yaşından gün almak ve 30 yaşını bitirmemek,
Erkekler 170 den kısa bayanlar ise 160 cm den kısa olmamak,
Boy ile kilo arasındaki fark 13’ten az 17’den fazla olmamak,

Paylaşın