ptt
4 sene önce
4 sene önce

PTT 13 İlde Başvuru Alıyor! Lise Mezunu

PTT 13 İlde acentelik başvurusu alıyor! Lise Mezunu gerçek ve tüzel kurumlar başvuru yapabilecek.

Türkiye’nin posta, telefon ve telgraf alanında köklü kurumlarından bir tanesi olan PTT A.Ş. 2013 hedefleri doğrultusunda personel sayısını 100 Bin yapma hedefleri olduğunu aktarmıştı. Posta Telefon ve Telgraf A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Ekşi 2018 yılı içerisinde farklı unvanlardaki (gişe görevlisi, dağıtıcı, avukat, teknik personel, uzman yardımcısı) 5 bin kişilik alımların tamamlanmasının ardından PTT 2019 yılı personel alım ilanları için yeni alımların yapılacağı aktarılmıştı. PTT remsi internet sitesi üzerinden yeni bir duyuru yayımladı.

PTT’ye Başvuru Şartları Neler?

PTT baş müdürlüğüne yeni acentecilik ilanı açıklandı. Başvurular gerçek ve tüzel kişileri ilgilendiriyor. Acentecilik başvurularında adaylardan istenilecek başvuru şartları da belli oldu. Buna göre;

T.C. vatandaşı olmak, TCK 53. maddedeki belirtilen suçlardan ceza almamış olmak, askerliğini tamamlamış, tecilli veya muaf olmak, eğitim düzeyinde en az lise mezunu olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, reşit olmak, mümeyyiz olmak, PTT Genel Müdürlüğünce belirtilen diğer başvuru şartlarına sahip olmak gerekmektedir.

Başvuru yapacak gerçek kişilerin kimlik numarası beyanı, diplomasının yada mezuniyet belgesinin beyanı, adli sicil belgesinin ibrazı, sağlık şartlarına uygun olduğuna dair yazılı beyan istenilecek.

Tüzel kişilerden ise Sicil gazetesine kaydının aslı yada PTT tarafından onaylı örneği, imza sirküleri, aslı yada ptt kurumundan onaylı hali,  yetkili kişilerin adli sicil kaynın olmadığına dair yazılı beyan istenilecek. https://www.ptt.gov.tr/Sayfalar/Kurumsal/DuyuruDetay.aspx?DetayId=41

PTT Personel Alım İlanı Ne Zaman Açıklanacak?

Ayrıca PTT’nin 2019 yılı personel alımları yapılıp yapılmayacağı merak edilen diğer konular arasında yer alıyor. PTT 5 bin personel alım ilanı açıklanması bekleniyordu. Başvurularda lise, ön lisans ve lisans mezunları da başvuru yapabilecekler. Bu ilanlar için 2019 yılı ilk altı ayı tamamlanmış olmasına rağmen henüz resmi bir ilan açıklanmadı. PTT kurumlarının yakından ilgilen bir sendika da ramazan bayramı sonrasında yaptığı bayram ziyaretinde adayların yeni istihdamlar için ilanların açıklanmasını bekledikleri aktarılmıştı.

MemurNews

Paylaşın