2 sene önce
2 sene önce

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın Erkek 541 İtfaiye Eri Alımı Başvuru Tarihi Açıklandı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı 541 itfaiye eri alımı yapılacak. İBB kariyer Portalı üzerinden açıklanan ilanlara göre 2021 itfaiye alımı başvuru tarihleri açıklandı. Türkiye genelde belediye başkanlıklarında istihdam edilen kadrolardan bir tanesi itfaiye eri pozisyondur. Bu kadroda fazla sayıda ilan açıklanıyor. Fakat sayı olarak o kadar fazla olan ilan İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığında açıklanmamıştı.

İBB itfaiye eri alımı başvuruları ne zaman başlayacağı ve başvuru tarihleri açıklandı. Memur News sayfamız üzerinden başvuru yapacak adaylar için bazı önemli detaylar aktarıyoruz. Bunlardan bir tanesi başvuru şartlarıdır. Genel idari hizmetler sınıfında istihdam edilecek olan itfaiye adaylarının 657 sayılı devlet memurları kanununun 4. Maddesindeki şartları sahip olması istenilmektedir.

Kamu Personeli Seçme sınavından en az 60 ve üzeri puan almak gerekmekte KPSS puan türünden p93 ve p94 puan türlerinden lisans mezunları için p3 puan türünde sahip olmak gerekiyor.

İBB’ye Lise Mezunu itfaiye eri alımı yapılacak.

Lise mezunu adayların başvuru yapılacak kadrolardan kadın adaylar için 60 erkek adaylar için 120 kişilik kontenjan ayrıldı. Kadın adayların lise ve dengi okullardan mezun olmaları B sınıfı sürücü belgesine sahip olmaları gerekiyor. Erkek adayların lise ve dengi okullardan mezun olduktan sonra en az C sınıfı sürücü belgesine sahip olması isteniyor. Önlisans mezunu 4 farklı ilanda 261 kişi alınacak Lisans mezunu için 5 farklı ilan açıklandı toplam kadro sayısı yüz olarak ifade edilmiştir.

Başvuru tarihleri nedir?

İBB itfaiye eri alımı başvuruları Geçtiğimiz günlerde açıklandı fakat başvuruları 25 Mayıs 2021 tarihinde almaya başlanacak. Adaylar başvuru süreci sadece online olarak internet üzerinden yapabilecekler fiziki olarak bir başvuru kabul edilmeyecek. Bu bağlamda 25 Mayıs 2021 tarihinde başlayacak olan başvuruların son tarihi 1 Haziran 2021 tarihidir.

Memur news ekibi olarak internet sitemiz üzerinden duyuruları açıklamaya devam edeceğiz sizde aşağıdaki yorum bölümünden merak ettiğim konuları bize ileterek yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Memur News

Paylaşın