6 sene önce
6 sene önce

Yeni müdür yardımcılığı atamaları ne zaman?

2017 yaz döneminde yapılan müdür ve müdür yardımcılığı mülakat + ek 1 değerlendirmelerinden sonra eylül ayı itibariyle yeni idareciler görev yerlerine başlamış oldu. Peki bundan sonra ne olacak? Önümüzde yeni bir yönetici atama yapılacak mı?

Bildiğiniz gibi 2016 yılında merkezi sınavla sadece müdür yardımcısı ataması yapılmıştı. 2017 yaz döneminde ise tüm idarecileri kapsayan (müdür, müdür baş yard, müdür yardımcısı) ve mülakat +ek1 ile atamaları gerçekleşmişti. Ancak ek atama yapılmasına rağmen hali hazırda ihtiyacı karşılanamayan eğitim kurumları varlığını sürdürmektedir. Ayrıca norm işlemleri gerçekleşemediği için il içi / il dışı ve özür grubu atamaları neticesinde idarecilik görevini bırakanlar; hatta müdür yardımcısı kadrosunda iken aynı veya başka okula müdür olarak atanan idareciler olduğu görülmektedir.

Durum böyle olduğu için 2018 sezonunda yeni bir yöneticilik görevlendirmesi olabileceği tahmin edilmektedir. Hatta kulislerdeki söylentilere göre yeni idareci atamaları ek1 + merkezi sınav ile olabileceği duyumları ortalıkta dolaşmakta.

Memur News

Paylaşın