7 sene önce
7 sene önce

Yeni Polis Alımları Ne Zaman Olacak?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Polis Memuru alımları müjdesini verdi. Polis ihtiyacı karşılamak için 2017 yılında çok miktarda polis alımı yapılacak Süleyman Soylu Polis Meslek Yüksek Okulu mezuniyetinde polis adaylarıyla bir araya geldi. Alım sürecindeki hazırlıklar tüm hızıyla devam ettiğini açıkladı.

Polis Meslek Eğitim Müdürülükleri POMEM başvuru şartları,

T.C. vatandaşı olmak, dört yıl süreli yüksek öğretim kurumu mezunu olmak (yurt dışından mezun olanlar için denkliği olmak), askerliğini yapmamış olanlar için 28 yaşından gün almamış olmak, askerliğini yapanlarda ise yaş olarak 30 yaşında olmamak, Fiziki yeterlilik şartlarında boy bayanlarda 162 cm, erkeklerde ise 167 cm den kısa olmamak. mahkum olmamak, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olmamak, devam eden kovuşturma bulunmamak, herhangi bir parti üyesine kayıtlı olmamak, silah taşıma engeli bulunmamak, alkol nedeniyle tedavi görmüş olmamak, KPSS puan türlerinden yeterli puan almak, güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almak.

3600 ek gösterge yolda

Diğer yandan Polislerin ek gösterge cetvelinde yeni düzenleme öngören kanun teklifi komisyonda . Plan ve Bütçe komisyonunda görüşülen polislerin 3600 ek gösterge Derece ve kademe, aylıklarının hesaplanmasına ve emekliliğe esas teşkil edecek.

Paylaşın