6 sene önce
6 sene önce

1500 ASDEP Personeli Alımı Yapılacak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına personel alımı yapılacak. Detaylar Plan ve Bütçe Komisyonundan geldi. TBMM’de devam eden görüşmelerde, sıra Aile Bakanlığının  görüşmelerinde iken kamu personeli olmak isteyen milyonlarca adayı yakından ilgilendiren bir açıklama yapıldı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayın 2018 yılı ASDEP personel alımı yapılacağını aktardı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına kaç personel alınacak. ASDEP alım şartları belli oldu mu? 1500 asdep alımları ne zaman yapılacak işte detaylar..

2018 ASDEP alımı ne zaman? kaç kişi alınacak?

İlk olarak 2016 yılına başlanılan Asdep ilanlarının ardından, 2017 yılı içerisinde 1500 kişilik alım gerçekleştirildi. Toplamda 3 bin’e ulaşan Aile Sosyal Destek Programı personel alımında Bakan Kaya’nın Plan ve Bütçe Komisyonunda açıkladığı kadroya ilaveten alımlar olacak. 2018 yılında gerçekleştirilecek ve toplam rakam ise 1500 kişi olacak. Başvuruya ilişkin henüz başka bir açıklama yapılmadı.

Türkiye İş Kurumuna kayıtlı olan işçiler arasından yapılacak olan alımlar 4904 sayılı Kanun ve mevzuata göre gerçekleştirecek.  Danışma Yönlendirme Elemanı olarak isimlendirilen personeller başvuruların ardından 7500 kişi mülakata çağrılacak. Başvurular illerde iş kurlara ve İnternet üzerinden yapılacak.

ASDEP’e Hangi bölüm mezunları başvurabiliyor?

Sosyal Hizmet, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Aile ve Tüketici Bilimleri bölümleri mezunları bu ilana başvuru yapabilecek.

Halkla ilişkiler mezunu olanlar, Aile Danışmanlığı sertifikasına sahipler, İİBF mezunları Aile ve Tüketici Bilimleri & Ev Ekonomisi mezunu olanlar  daha önce farklı formlarda Aile Sosyal Destek Programına başvuru haklarının olmasını talep etmekte.

Paylaşın