6 sene önce
6 sene önce

2017 Aralık Memur Alımları İlanları

Kamu kurumlarında 2017 aralık memur alımı yapan yerler nereler? Personel alım ilanları 2017 yılında en çok hangi kurumlara alım yapılıyor? Devlet Personel başkanlığının yaptığı duyurular ile memur olmak isteyen adayların heyecanla beklediği alımlar devam ediyor. 2017 yılının son memur alım duyurularını kaçırmayın.

Kamuda memur olmak için yapılan ilanların genel şartlarında 657’nin 48. maddesinde genel şartları taşımak bulunuyor. Alımlardaki öğrenim şartlarını da taşıyan memur adaylarının askerlik ve yaş şartlarını yanında en önemli şart lan KPSS’den yeterli puan almış olmaları gerekiyor. 2017 aralık kpsssiz alım yapan yerler olacaktır. Fakat bir çok kurum  kpss’den 70 ve üzeri puan istemekte. kpss puanı istemeyen kurumlar genel itibari ile belediyeler, askeri kurumlar, bazı üniversite kurumları olmakta. Genel anamda YDS puanı isteyen bazı kurumlara başvuru yapmak için ilanları takip etmelerinde fayda bulunuyor.

2017 aralık ayı memur alımları

TCDD, hatay Valiliği, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Çeşitli illerde Bekçi Alımları, EGM polislik alımları, İstanbul Üniversitesi, Ege Üniversitesi, TBMM, merkez Bankası, Maliye Bakanlığı, Üniversiteler alımlar gerçekleştiriyor.

Paylaşın