6 sene önce
6 sene önce

2017 Hakim ve Savcılık Başvuru ve Sınavı Ne Zaman?

Adalet bakanlığı personel alımlarına devam ediyor. Hakim ve Savcı adaylarını sevindirecek açıklama ÖSYM Başkanlığından geldi. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Başkanı sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım ile hakim ve savcı alımı duyurmuştu. Resmi İnternet sitesi üzerinden adaylara başvurular resmen başladı. İşte Hakim ve savcı olmak isteyen adaylar için başvuruda dikkat edilecek hususlar..

Hakim ve Savcılık sınavı başvuru tarihleri belli oldu.

Adalet bakanlığına bağlı adliyelerde görev yapmak üzere 1500 Hakim-savcı alınacak. Sınavı ÖSYM yapacak ve sınav sonrasında kazanan adaylar mülakat sınavına girecek. Mülakat sınavında başarılı olan yargıç adaylarının adaylık sürecinden geçmeleri gerekecek. Adalet Akademisi tarafından yapılacak olan stajların ardından adliyelerde görev yapmaya başlayabilecek. Hukuk Fakültesi mezunlarının başvuru yapabileceği alımlar 1 Kasım itibari ile başladı 8 Kasım 2017 tarihinde son bulacak. Başvuru ÖSYM resmi İnternet sitesi üzerinden yapılacak. Adalet bakanlığı özel şartları İnternet sitesi üzerinden açıkladı.

2017 Adli yargı 2 sınavı ne zaman?

Hakim savcı adaylığı için yazılı sınav 24 aralık 2017 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilecek. Adaylara sınavda 100 soru yöneltilecek. Sınav sonuçlarında göre 4500 aday mülakata alınacak.

Paylaşın