3 sene önce
3 sene önce

2018 THY Kabin Memuru Maaşları

Türk Hava Yollarına kabin memuru alımı yapılacak. 2018 THY Kabin memuru maaşları ne kadar olduğunu merak eden adaylar için Türk Hava Yollarında görev yapan memurların maaş ve özlük haklarını ve maaş haklarını aktarıyoruz.

2018 Kabin memuru maaşları

Avrupanın en prestijli kurumlarından bir tanesi Türk Hava Yollarıdır. 2018 yılı kabin memuru alımları ve hostes alımlarına yoğun ilgi yaşanmaktadır. THY kariyer fırsatlarında personellerine iyi imkanlar sunmaktadır. Bu imkanlarda özel sağlık sigortası, yakınlarına indirimli uçak biletleri, yüksek maaş hakları sadece bir kaç tanesidir. Hava yolları firmalarından maaş hakları diğer firmalardan da fazla olmaktadır. Yeni göreve başlayan kabin memuru 5 bin tl den maaş almaktadır. Bu maaş çalışma süresinden ve diğer şartlardan farklılık göstermektedir.

THY Kabin memuru alımı

Ayrıca THY bin kabin memuru alımı yapılacağı açıklandı. Adayların başvuru şartlarını taşımadığını bu sebeple personel ihtiyacının giderilmediğini belirten THY kabin hizmetleri başkanı Nevin Çolak  yapılacak alımlarda başvuru şartları uyan adayların başvuru yapmasını istedi.

Kabin memurunun diğer ismi host yada hostes olarak bilinmektedir. Bir yılda ortalama 1000’den fazla host-hostes kabin memuru alımı yapılıyor. Özel hava yolları firmalarının yaptığı ilanlarda da çok sayıda pilot 2. pilot gibi alımlar bulunuyor.

Paylaşın