4 sene önce
4 sene önce

Dövmesi Olan Polis Olabilirmi? Polis ve Bekçi Sağlık Şartları Değişti.

Resmi Gazete’de yayımlanan Emniyet teşkilatının sağlık şartlarına ilişkin  yönetmelik ile polislik alımlarında sağlık şartlarında değişiklik yapıldı. Dövmesi olanlar polislik alımında elenirmi diye merak eden adayların sevindirecek haber geldi. Sağlık şartlarında bulunan dövme engeli yeni yönetmelik ile kaldırıldı. Yeni 2018 emniyet sağlık yönetmeliği ile dövmesi olan polis olabilir mi? polis alımlarında göz derecesi kaça kadar olabilir? Bekçi alımı sağlık şartlarındaki değişiklikler neler işte detaylar.

Polis ve bekçi alımlarında sağlık şartları neler?

03 Ocak 2018 Emniyet Teşkilatı Sağlık yönetmeliği’ne göre ilk kez polis olmak için başvuran adayların 1 dilimi sağlık şartı aranacak. yabancı öğrenciler için ise c dilimi sağlık şartları aranacak. Göz kusuru olan polis adayları daha önce eksi 1 dereceye kadar görme sınırı bulunuyordu. Yeni yönetmelikte ise bu sınır esnetilerek eksi 2 dereceye kadar görme kusuru olanlar polis olabilecek. Yeni yönetmelik bekçi alımları sağlık şartlarında da değişikliklere neden oldu.

Dövme ve yara izi olan polis olabilir mi?

Dövme ve yara izi bir çok polis adayının elenmesine neden oluyordu. Yeni düzenlemede yapılan değişiklik sonrası üniforma ile görülmeyen yara izleri ve dövmeler polis olmaya engel değil. Diğer sağlık şartında ki değişiklik ise böbrek taşı cerrahi müdahaleye gerek kalmadan düşürülmesi durumunda başvurularda engel olmayacak.

Paylaşın

Yorumlar (1 Yorum)

  • EMRE DEMİRCİ

    11 Mart 2018 - 15:13

    polis olmak istiyorum acaba nereden başvuruda bulunabilirim