6 sene önce
6 sene önce

Adalet Bakanlığı Zabıt Katipliği Alımları Başvuru Sonuçları

Adalet bakanlığına bağlı adliyelerde görev yapmak üzere Zabıt katipleri için başvurular alındı. Memur olmak isteyen adayların yoğun ilgi ile başvuru yaptığı katiplik sınavında başvuru sonuçları açıklanmaya başladı. Adalet Bakanlığı adalet komisyonları tarafından yapılan başvurular 13 Ekim tarihinde başlamıştı. 24 Ekim tarihinde ise başvurular sona ermişti.

Sınavın yapılacağı komisyonlar ise Ankara, Bursa, İstanbul, İstanbul Anadolu, Adana, Denizli, Erzurum,  Şanlıurfa illeri olarak belirlenmişti. Adliyeler sınav başvurularını kendi komisyonlarına bağlı adliyelerin İnternet sitelerinde yayımlayacak. Başvuru yapan adayların alınacak zabıt katibi sayısının 20 katı aday uygulama sınavına çağrılacak.

Zabıt katibi uygulama sınavı ne zaman?

Zabıt katibi alımları için komisyonları tarafından 8 Kasım ile 14 Kasım 2017  tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Zabıt katipliği mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Uygulama sınavının gerçekleşeceği son gün 14 kasım tarihinden sonra adayların uygulama mülakat sonuçlarının açıklanması için bekleyişe geçecek. Memur adayları aldıkları en yüksek puandan başlayarak kazanmaya ak kazanan adayları belirleyecek. Sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra 15 gün içinde istenilen belgeleri teslim etmeleri istenecek.

Paylaşın