6 sene önce
6 sene önce

ASDEP Mülakat Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ASDEP Türkiye’nin 81 ilinde gerçekleştirilen mülakat sonuçları ne zaman açıklayacak. Aile ve Sosyal Politikala bakanlığına bağlı olarak yapılan asdep personel alım sonuçları açıklandı mı? Mart ayında ilk kez duyuru ile açıklanan alımların üzerinden 3 ay geçmesine rağmen mülakat sonuçları henüz açıklanmayışı adayları meraklandırdı.

Başvurular ne zaman alınmıştı?

Mart ayında Türkiye’nin farklı illerinde bulunan il müdürlükleri tarafından personel alım ilanlarına ilişkin Nisan ayına kadar başvurular alındı. başvuruların alınmasının ardından başvuru hakkı kazanan adaylara mülakatlar gerçekleştirildi. İl müdürlüklerinde yapılan mülakatlar, mayıs ayında hatta bazı illerde ise hazirana aylarına kadar mülakat gerçekleştirildi.

Başvurularda adaylar önceki başvurulardan farklı olarak ikamete bağlı olmaksızın birden fazla yere başvuru yapabildi.

ASDEP mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Aile ve Sosyal politikalar Bakanlığına bağlı olarak il müdürlükleri tarafından yapılan mülakatlar için takvim her il için farklı işlemektedir. İl Müdürlüklerinde mülakat listelerine göre yapılan mülakatlarda henüz açıklanan bir il merkezi bulunmuyor. mülakat sonuçlarının ise önümüzdeki haftalardan itibaren beklemek daha doğru olacaktır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ASDEP kapsamında yapılan alımlarda mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusunu soran adaylar için henüz Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığı tarafından ve il müdürlüklerinden yapılan bir resmi açıklama bulunmamaktadır.

Paylaşın