6 sene önce
6 sene önce

Danıştay Bilgisayar Mühendisi Alımı Yapacak

Danıştay Başkanlığı personel alımı ilanı yayımladı. Alınacak olan personel ilanı bugün Devlet Personel Başkanlığı tarafından ilan edildi. Danıştay personel ilanında istihdam edilecek olan personel için genel ve özel şartları duyurdu. İşte Danıştay mühendis alımı personel alımı şartları.

Danıştay personel alımı başvuruları ne zaman başlıyor?

657 sayılı devlet memurları kanunun 4/A maddesine göre istihdam edilecek olan mühendis sayısı 3 olacak açıklandı. başvuru yapmak isteyen adaylar 2016 KPSS sınavından P3 puan türünden en az 70 alması şartı bulunuyor. Danıştay mühendis alımlarına başvuruların ne zaman başlayacağı da belli oldu. başvurular 13/11/2017 tarihinde başlayacak. 17/11/2017 tarihinde son bulacak.

Adayların öncelikle başvuru formu doldurmaları gerekecek. İmzalı ve fotoğraflı olarak şahsen gelerek başvuru yapabilecek.

Üç farklı branşta alım olacak ; Yazılım geliştirme, sistem yönetimi ve Network yönetimi birimleri için alınan personeller mühendis kadrosu ile çalıştırılacak.

Danıştay mühendis alımı  mülakatı ne zaman yapılacak?

Başvuruların 19 Kasım tarihinde bitmesinin ardından mesleki becerileri test etmek üzere yazılı sınav yapılacak. Uygulama sınavından 70 üzeri puan almak gerekli olacak. Mühendislik sınav tarihi ve saati ayrıca duyurulacak. Yazılı sınavdan başarılı olan adaylar belirtilen tarihte sözlü sınava alınacak. Daha sonra değerlendirme neticesinde KPSS sınavının % 40’ı uygulama sınavının %40’ı ve sözlü mülakat sınavının da %20’si alınacak.

Paylaşın