6 sene önce
6 sene önce

Danıştay Sözleşmeli Personel Alım Başvuruları Başladı

Danıştay Başkanlığında görev almak üzere farklı unvanlarda personel alımı yapılacak. Kamuda memur olmak isteyen milyonlarca aday Danıştay zabıt kâtibi alımlarını takip ediyordu. Danıştay geçtiğimiz günlerde resmi İnternet sitesi üzerinden adayların beklediği ilanı yayımladı.

Hangi unvanlarda personel alınacak?

Danıştay’a alınacak olan personellerin unvanları da belli oldu. Toplam alınacak personel sayısı 85 olarak belirlendi. En çok alım ise Zabıt katipliği unvanında olacak. 60 zabıt katibi, 10 hizmetli ve  15 şoför alımı için başvurular başlayacak. Zabıt katibi olarak işe başlamak isteyen adayların girmiş oldukları KPSS’ den 70 puan , şoför ve hizmetli adayları ise KPSS’ den en az 60 puan almış olmaları şartı belirlendi. Başvuru yapmak isteyen adaylar ise 28 Haziran ila 4 Temmuz tarihleri arasında başvurularını tamamlamaları gerekiyor.

Başvuru şartları neler?

Danıştay Başkanlığı’nın açmış olduğu sınava başvuru yapabilmek için 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. Maddesindeki genel şartları taşıyor olması gerekmektedir. Başvuru şartları arasında 35 yaşını doldurmamış olmak ve sınavın yapılacağı yılın son gününe kadar 35 yaşını bitirmemiş olmak ibaresi yer alıyor.

Kpss puan şartları neler?

2016 KPSS lisans – ortaöğretim\ön lisans sonuçlarına göre (Lisans mezunları için KPSSP3 , Ön lisans mezunları için KPSSP93 , ortaöğretim mezunları için KPSSP94) puan türlerinden en az 60 puan almak şartı aranıyor.

Paylaşın