7 sene önce
7 sene önce

Deniz Astsubay MYO Başvuruları Başladı

Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı olarak Deniz Astsubayı olmak isteyen adaylar için ön kayıtları başladı. Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okuluna başvurular ne zamana kadar sürecek ? Deniz Astsubayı olmak için başvuru şartları neler?

Deniz astsubayı olmak isteyen adayların bu mesleğe başlayabilmeleri için Meslek Yüksek Okulu eğitiminden geçmeleri gerekmektedir. Deniz Astsubaylığı için 19 Nisan 2017 tarihi ile 25  Mayıs 2017  tarihleri arasında başvuru yapmaları gerekiyor. Ön kayıt işlemleri için Türk silahlı kuvvetleri resmi Web sitesi üzerinden yapılması gerekiyor.

Ön kayıt yapmayan adayların seçim aşamasında sınava katılım hakları kaybolacaktır. Başvurular sadece İnternet ortamından yapılacaktır.

Astsubaylık meslek yüksek okulları başvuru kılavuzunda adayların başvuruda izleyecekleri adımlar belirtilmiştir.

Deniz astsubayın sosyal hakları nelerdir?

Deniz astsubaylık myo bitiren adaylar maaşlarını almaya başlayacaklardır. OYAK doğal üyesidirler. TSK’nın sağlık ve lojman imkanlarından yararlanırlar. Deniz astsubayları Sahil Güvenlik komutanlığına bağlı çalışırlar. 2692 sayılı Sahil Güvenlik Komutanlığı Kanunu kapsamında görev yaparlar teşkilat görev ve yetkileri yönetmeliğinde görevleri düzenlenmiştir.

Paylaşın