6 sene önce
6 sene önce

DGS 2017 Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2017 yılı DGS sınav sonuçlarının açıklanmasına günler kaldı. Dikey Geçiş Sınavı Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan sınavda diğer sınavlardaki gibi 15 dakika kuralı uygulandı. Sınava giren adaylar Eşit Ağırlık, Sözel ve Sayısal bölümlerde tercih edecekleri bölüme göre ağırlık puanı fazla olan soruları işaretledi. Sınavda optik okuyucunun kalkmasıyla kitapçıktaki bulunan sınav optik işaretleme hanesine cevaplar işaretledi. Peki DGS sınavı ne zaman açıklanacak? Milyonlarca öğrencinin merak ettiği bu sorunun cevabı haberimizde.

2017 DGS sınavı ne zaman açıklanacak?

ÖSYM sonuç açıklama sisteminde sonuçlar açıklanacak. Resmi bir açıklama ile öncelikte ÖSYM resmi web adresi üzerinden bir duyuru yapılacak. Sınav takvimine göre daha önce belirtildiği saatte sonuc.osym adresinden girip öğrenilebilecek. Ağustos ayı içerisinde açıklanacak. Belirtilen takvimindeki 29 Ağustos fakat bayram nedeniyle daha önce de açıklanabilir. TC  ve şifre ile giriş yapılabilecek.

23/07/2017 tarihindeki dikey geçiş sınavından sonra kitapçıklar ve sorular adaylara açıldı. Son aşamada ise adayların hayallerine kavuşması için sınavda aldıkları puan belirlenecek. Bu puanlar ile bir tercih süreci başlayacak.  Sınav tercihlerinden sonra 2017/2018 Eğitim ve öğretim döneminde kazanan adaylar kazandıkları okullarda öğrenim görecekler. kazanamayan adaylar için 2018 DGS sınavı için yeniden hazırlanabilecekler.

Paylaşın