6 sene önce
6 sene önce

EGM – Emniyet Aşçı Alımı Başvuru Şartları

Emniyet Genel Müdürlüğü’ne aşçı alımı ilanı yayımlandı. Emniyete aşçı alımı ilanında başvuru şartları belli oldu. 657 sayılı Kanun kapsamında merkezde ve taşra birimlere kadrolu olarak çalıştırılacak aşçılar emniyet sınıfı dışında yer alacak. EGM aşçı alımında sözlü ve ve uygulamalı sınava tabi tutacak.

Başvurular il emniyet müdürlüklerine yapılacak ve adaylara başvuru formu verilecek. Daha sonra sözlü sınava girecek adaylardan bu form tekrar istenecek.

Aşçı alımı başvuru şartları

2016 Kpss sınavından P94 puan türünden yeterli puan almış olmak. 657 sayılı kanun 8. maddesinde genel şartları taşımak, emniyet sağık yönetmeliğindeki şartlara uygun olmak, güvenlik soruşturmasından olumlu geçmek, sözlü ve uygulamalı sınavdan başarılı geçmek şartları bulunuyor.

Egm aşçılık başvuruları ne zaman?

Başvurular 11 aralık tarihinde başlıyor. 15 aralıkta son bulacak. kimlik belgesi ile birlikte 2 adet fotoğraf ve diploma aslı ile birlikte fotokopisi, kpss sonuç belgesi getirmeleri gerekli olacak. Mülakat sınavının ne zaman olacağı henüz belli değil. Adaylara kpss sıralaması ile alınacak personelin 5 katı aşçı adayına mülakat yapılacak. sınav sonuçlarına itirazlar sonuç ilanından sonra 7 gün içinde yapılabilecek. Kazanan adayların kesin listeleri başarı puanına göre yapılacak ve güvenlik soruşturmasından olumlu geçenlerin ataması yapılacak.

Paylaşın