6 sene önce
6 sene önce

Emniyet Genel Müdürlüğü KPSS 65 Puan ile Aşçı Alımı Yapıyor!

Emniyet Genel Müdürlüğü KPSS 65 puan ile aşçı alımı yapacak. Yeni yayımlanan ilana göre, lise mezunu EGM, merkez ve taşrada görev almak üzere 15 aşçı alımı yapılacak. Devlet Personel başkanlığı DPB’de yayımlanan ilana göre daha önce 2017 aralık ayında açıklanan aşçı alımında güncelleme yapıldı.

EGM Aşçı alımı yapılacak

Emniyet aşçı alımında başvuru şartları da belli oldu. 2016 KPSS sınavından en az 65 almaları, sözlü mülakattan başarılı olmaları, sağlık ve güvenlik  şartlarını taşımaları istenilmekte. Eğitim düzeyinde,  Aile ve Tüketici Hizmetleri Alanı-Ev Ekonomisi Dalının veya Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alanı-Turizm/Otelcilik ve Turizm, Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı ve Dallarının, Aile ve Tüketici Hizmetleri Alanı-Beslenme  bölümlerinden mezun olmaları gerekiyor.

Başvurular ne zaman?

Başvurular 5 mart  tarihinde başlayacak ve 9 mart tarihine kadar devam edecek. İl emniyet müdürlüklerine bizzat yapılabilecek. Toplamda 15 aşçı alımı olacak. 5 aktı aday sözlü yada uygulamalı sınava alınacak. Sözlü sınav tarihleri ile sınava çağrılacak adaylar ayrıca duyurulacak.

Paylaşın