7 sene önce
7 sene önce

Enerji Uzman Yardımcılığı Başvuruları Başlıyor

Enerji Piyasası Denetleme Kurumu tarafından yapılacak olan uzman yardımcısı alımı başvuruları başlıyor.

Sınava başvuru şartları neler?

Enerji uzmanı olabilmek için şartlar belli oldu. 657 sayılı kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartlara uygun adaylar 1/1/2017 tarihi itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmaları, KPSS A grubu sınavına girerek belirtilen puan türlerinden 80 almış olmaları, puan sıralamasından alınacak olan uzman yardımcıları kontenjanına göre 4 katı yapılacak sıralamaya girmeleri gerekiyor.

Uzman yardımcısı başvuruları ne zaman başlayacak?

Enerji uzmanı olmak isteyen adayların belirtilen şartlara uymaları halinde başvuru sürecinde başvuru yapmaları gerekiyor. başvurular 17 nisan tarihinde başlayacak. 24 nisan tarihinde pazartesi günü saat 23:59’a kadar enerji piyasası denetleme kurulu İnternet sitesi üzerinden yapılabilecek.

Kontenjanlar 

Elektrik Mühendisliği/Elektrik-Elektronik Mühendisliği/Mekatronik Mühendisliği/Enerji Sistemleri Mühendisliği/Elektro mekanik Mühendisliği mezunalrı için 9 kişi alım yapılacak mülakata ise 36 kişi çağrılacak KPSS P5 puan türünden ise 80 alması gerekecek.

Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği mezunu 1 kişi alınacak P5 puan türünden 80,

Harita Mühendisliği / Geomatik Mühendisliği/ Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği mezunu ise 2 kişi alınacak, p5 ten 80,

İşletme Mühendisliği/Endüstri Mühendisliği mezunu 2 kişi alınacak P 5 puan türünden 80,

Hukuk mezunu 4 kişi alınacak p103 puan türünden 80,

İşletme/ İktisat/Kamu Yönetimi/ Maliye/Uluslararası İlişkiler mezunu ise 2 kişi p 82 puan türünden 80 amış olan adaylar başvuru yapabilecek.

Paylaşın