6 sene önce
6 sene önce

Erzincan Üniversitesi 113 Personel Alacak?

Kamu personel alımlarında üniversiteler alımlarına devam ediyor Erzincan üniversitesi kamu personeli alımlarında toplamda 113 personel alımı yapacak.Sözleşmeli personel alımlarında Erzincan Üniversitesi hangi unvanlarda personel alacak. Erzincan üniversitesi personel alım şartları neler?

Erciyes Üniversitesi rektörlüğü tarafından yayımlanan duyuru ile 2016 yılı kamu personeli sınavına girerek başarılı olan adaylar arasından B grubu puanı esas alınarak eczacı, diyetisyen, hemşire, fizyoterapist, sağlık teknikeri alımı yapılacak.

Hangi unvanda kaç personel alınacak?

En çok personel alınacak unvan hemşire kadrosuna 102 personel alımı yapılacak eczacı diyetisyen fizyoterapist unvanlarına birer personel alınacak. Sağlık teknisyenliği alımında ise 3 personel istihdam edilecek.

Başvuru şartları neler?

Üniversiteye alınacak olan personeller 657 sayılı devlet memuru kanunun 48 maddesinde belirtilen genel şartları taşıyan adaylar arasından yaş şartını öğrenim şartını taşmaları ve kamu hakkından mahrum olmamaları şartları bulunuyor.

Başvurular ne zaman alınacak?

Başvuru resmi gazete yayımlanan duyurunun ardından 15 gün içerisinde alınacak. başvuru evrakları ve formlar hazırlanarak şahsen başvuru yapılması gerekmekte. Posta ile başvuru kabul edilemeyecek.

Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Başvurular alınmasından sonraki 7 gün içerisinde sonuçlar açıklanacak. Asil adayların yanında aday sayısının 1 katı kadar yedek aday belirlenecek.

Paylaşın