6 sene önce
6 sene önce

Halkbank Personel Alımı Başvuru Formu 2017

Halkbank 2017 personel alım başvuruları başladı. 18 Ekim tarihinde yapılan Halkbank personel alım ilanı ile bir çok bankacı alımı yapılacak. Farklı unvanlarda alımlar yapılacak.  KPSS şartı olmadan başvuru alınması bankacı olmak isteyen  adayları heyecanlandırdı. Halkbank personel alım şartlarının ve personel alımı ile başvuru kriterlerine uyan adayların hangi adımları gerçekleştirmesi gerekecek. İşte detaylar..

Bankada istihdam edilmek üzere çok sayıda servis görevlisi alınacak. Bu kadroda yapılacak alımda KPSS şartı bulunmuyor. Bankanın kendi yaptığı sınav ile değerlendirmeye tabi tutulacak olan adayların katılması için bazı başvuru şartlarını taşınası gerekli Halkank servis görevlisi alımı şartları.

Servis görevlisine başvurabilmek için gereken şartlar

01/01/1987 ve sonrası doğumlulardan 4 yıllık öğrenim süreli ölümlerden mezun olan adayların bankacılık yamasına yasak kararı bulunmaması ve daha önce kasten bir suça karışmaması, kamu hakkından mahrum olmaması TC vatandaşı olması sağlık açısından herhangi görev yapmaya engelinin bulunmaması, askerlikle ilişiğinin bulunmaması gerekmektedir.

Sınav başvuruları ilan tarihi olan 18 Ekim tarihi ile 9 kasım 2017 tarihine kadar devam edecek. halk bank resmi İnternet sitesi üzerinden başvurular yapılabilecek. Adayların halkbank sınav başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmaları gerekecek.

Diğer yandan bankanın diğer alımlarında ise 2017 Müfettiş Yardımcısı İç Kontrolör Yardımcısı, Uzman Yardımcısı ve 2017 BT Müfettiş Yardımcısı, BT iç kontrolör Yardımcısı, BT Uzman Yardımcısı alımları yapacak.

Başvuru formu halkbank resmi İnternet sitesi üzerinden erişilebilecek.

Halkbank yazılı sınavı hangi illerde yapılacak?

Başvuru hakkı kazanarak başvuru yapan bankacı adayları yazı sınavdan başarılı olmaları istenecek. Yazılı sınav Türkiye’nin farklı illerinde gerçekleştirilecek. Belirlenen 14 sınav merkezi ise şöyle : İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa, İzmir, Ankara, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Kayseri, Samsun, Trabzon, Adana, Antalya,  Erzurum, Gaziantep illeri. yazı sınav öğleden sonra 14:00’te başlayacak.

Halkank sınavına itiraz

Sınav sonrası yasal olarak üç gün itiraz süresi bulunuyor. Yazılı sorularına itiraz etmek isteyen adaylar 13 aralık 2017 tarihine kadar bankanın belirlediği mail adresine yapılabilecek.

Paylaşın