6 sene önce
6 sene önce

Helal Akreditasyon Kurumu HAK 50 Memur Alacak

Helal akreditasyon kurumu olarak kuruldu. Resmi gazetede helal akreditasyon kurum kuruluş ve görevleri kanunu yayımlandı. Ulusal ve Uluslar arası faaliyetlerde bulunacak olan yeni kurum için 50 kişilik kadro tahsis edildi. Yeni personeller ne zaman alınacak? Kurumun görev ve yetkileri neler? İhdas edilen kadroların dağılımı belli olan kuruma uzman ve uzaman yardımcısı alımları olacak mı

Helal akreditasyon kurumunun görevleri

HAK olarak kısaltılan, 18 Kasım tarihli resmi gazete 01/11/2017 tarih ve 7060 sayılı kanun ile görev ve yetkileri tanımlanan yeni kurum helal uygunluk değerlendirmesi yapacak. Hem Türkiye’de ve uluslar arası arenada görev ve yetkilerle donatılan kurumda helal konularında bazı kıstaslar hazırlayacak tedbirler alacak. Türkiyeyi temsil edecek bilimsel ve teknik analizlerde bulunacak. Yönetim Kurulu Danışma Kurulu ve Genel Sekreterlik kurullarından oluşacak.

HAK- Helal akreditasyon personel alımı ne zaman?

İlgili Kanun ile yeni kuruma alınacak personel istihdamı da yapıldı. Buna göre 50 personel alımı yapılacak. 1 Genel sekreter, 3 daire başkanı, 1 hukuk müşaviri, 1 basın ve halkla ilişkiler müşaviri, 10 helal akreditasyon uzmanı, 24 helal akreditasyon uzman yardımcısı ile 2 şube müdürü, 8 memur alımı yapılacak. Bu personellerden uzman kadrolarına  6 ay içerisinde yönetim kurulunun teklifi ile Ekonomi Bakanın onayı ile atama yapılacak. Yeni ilanın önümüzdeki günlerde yayımlanması bekleniyor.

Paylaşın