7 sene önce
7 sene önce

İçişleri Bakanlığı 60 Puan Üzeri 1545 Memur Alacak

İçişleri Bakanlığına personel alım ilanı yayımlandı. Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda İçişleri Bakanlığı memur alımı şartları neler olduğu, İçişleri bakanlığına kaç personel alınacak, İçişleri Bakanlığı başvuru tarihleri başvuruda dikkat edilecek hususlar ile başvuruların nereye yapılacağı hakkında detaylar yer aldı.

Başvuru tarihleri

İçişleri bakanlığına başvuru tarihileri 15 mayıs 2017 tarihinde başlıyor. 22 mayıs 2017 tarihinde ise son bulacak. başvurular e-evlet üzerinden İnternet yolu ile yapılacak.

İçişleri memur alımı başvuru şartları

İçişleri bakanlığında memur olmak isteyen adayların başvuru tarihleri içerisinde e devlet şifreleri ile e devlete giriş yaparak başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvuruda 60 puan üzerinde 928 büro personeli alınacağı belirtilmiştir. Adayların herhangi bir mezuniyet şartı aranmamıştır. Yaş şartı olarak 35 yaşını doldurmayan adaylar başvuruda bulunabilecektir. Adayların başvuruyu bir kez yapmaları gerekmektedir. Başvuruyu sadece ir il için yapılması gereklidir. Aksi halde başvuruları geçersiz olacaktır.

Paylaşın