6 sene önce
6 sene önce

İlkokul Mezunu Uzman Erbaş ve Sözleşmeli Erbaş Alınacak

Milli Savunma Bakanlığına 30 Bine yakın uzman erbaş ve sözleşmeli erbaş alınacak Milli Savunma Bakanlığı alımlar için ilan yayımladı. Uzman Erbaş alımlarında istenilen şartlar belli oldu. Sözleşmeli ve Uzman erbaş alımlarında ilk okul mezuniyet şartı aranıyor. Erbaşlık başvuruları ne zaman bitecek. işte detaylar.

Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ile Milli Savunma’da görev alacak olan Erbaşların başvuru yapabilmeleri için güvenlik soruşturmasından olumlu geçmek, daha önce askeri öğrencilik ile ilişiği kesilmiş olmamak, taksirli suçlar hariç daha önce bir cürümden suçu bulunmamak, başvuru yapacak olanlarda fiziki şartlarda aranıyor. TSK yönetmeliğinde yer alan iz, dövme, bozukluk fiziki görünüş bozukluğu gibi istenilen  şartları taşımak,

Uzman Erbaşlık başvuruları ne zaman yapılacak?

Milli Savunma Bakanlığının Erbaş alımlarında alınacak personel sayısı 24 bin olarak açıklandı. Başvuru sürecinde 1 Aralık 2017 tarihinde son başvurular alınacak. 25 yaşını bitirmemiş adaylar başvuru yapabilecek. MSB resmi İnternet sitesi üzerinden online başvuru alınacak. Adaylar başvurularda bulunan terhis şartını taşımaları gerekiyor.

jandarma Genel Komutanlığına JÖH jandarma Uzman Erbaş alınacak

Adayların en çok beklediği ilanlardan olan uzman erbaşlık alımlarında en az lise mezunu olmak yeterli olacak. 20 yaşından gün almamış adaylar başvuru yapabilecek. sağlık raporlarında zaman erbaş olabilir raporu almaları gerekecek. Fiziki yeterlilik ve sağlık muayenelerinden geçen adaylar güvelik soruşturmalarından olumlu geçmeleri halinde göreve başlayabilecekler. JÖH başvuruları 30 ekimde İnternet üzerinden alınmaya başlandı. 13 Kasımda son bulacak. güvenlik araştırmaları ise 14/28 kasımda olacak. 1 aralık tarihinde ise seçme sınavına çağrılacak. 4 Aralık Uzman Erbaş seçme sınavına girecekler.

Sahil güvenlik uzman erbaş alımlarında lise mezunu olmak yeterli

13 Kasım’da sahil güvenlik uzman erbaş alımları başlayacak. 6 Aralık tarihinde son bulacak. Başvurular sahil güvenlik İnternet sitesinden alınacak. İkmal (Aşçı) Kurbağa adam Serdümen Muhafız Şoför Telsizci alımları olacak. Her branş için belirtilen şartlar taşınması gerekli. 25 yaşını bitirmemiş olan adaylar başvuru yapabilecek. 29 Aralık 2017 tarihinden itibaren başvuru sonuçları İnternet üzeriden ilan edilecek.

Paylaşın