7 sene önce
7 sene önce

Kafkas Üniversitesi Akademik Personel Alım Şartları

Kafkas Üniversitesine akademik personel alımı yapılacak. Personel alımında şartlar neler? Hangi ünvanda personel almı yapılacak. Başvuru şartları neler işte detaylar..

Kafkas Ünviesitesi 657 sayılı DMK ve 2547 syılı Yüksek örenik kanunun 5772 sayılı  kanunla 23. 25 ve 26. maddeleri uyarında bu maddelerde belirtilen şartları tyaşıyan  adayların başvru yapabileceği akademik personel alımı yapılacak. Hangi ünvanlarda alım yapılacak Kafkas üniversitesi Profesör, doçent ile yardımcı doçent alımı yapılacak. Bu ünvanlardan profesör ve doçent kadroları daimi statüdedir.

Profesör alımı için başvuru şartları neler? başvuru yapacak olan adayların dilekçe ile ünivesite rektörülüğüne şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Doçent alı başvuru şartlarında ise yine başvuru yapılacak olan bölümler içi üiversitesi 4 takım dosyası üniversitesi rektörlüğüe başvuru yapmaları gerekmektedir Yardımcı doçentlik için ise ayn ışekilde üiversite rektörülüğüne başvuru tarihinden itibaren 15 gün içinde dilekçe ile başvuru yapmaları gerekir.

Paylaşın