7 sene önce
7 sene önce

Kimya Mühendisi Alımları

Fen Edebiyat Fakülteleri Kimya Bölümü mezunlarının 4 yıllık lisans bölümü bitirmeleriyle görev alınacakları alanlardan bir tanesi kimya Mühendisliğidir.

Kimya Mühendisliğe alımlar 675 Sayılı DMK’nın 48. maddesinde maddelerde yer alan şartları taşımalılar. Kimya mühendislerinin çalışma alanları geniş iş kolları bulunur. Sanayi alanında çalışmak istene Kimya Mühendislerinin bilimsel ve teknolojik gelişmelere açık bir iş kollarında çalışmaktadırlar.

Ne iş yaparlar

Ürünlerin enerjilerini ve fiziksel hallerini gelişmelerine inceleme yaparlar ve okul döneminde en çok karşılaştığı alanlardan birisi sayısal ve matematik konular olduğundan matematik alt yapısına sahip olmaları gereklidir. Kimyasal ürünlere alerjisi olmayanların yapacağı meslektir. üretim aşamasında bulunurlar ve reçeteler hazırlarlar. denetleme yaparlar.araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde bulunurlar. Laboratuvar ortamlarında çalışarak analiz sürecini ve kontrol sistemlerine bilimsel araştırmalara meraklı yapıda olmalıdırlar.

Kimya Mühendisi maaşları ne kadar?

Kamuda çalışan kimya mühendisleri ortalama 2890 tl civarında maaş alırlar.

Alım ilanları

Kimya mühendisi alımı için özel işletmelerin verdiği ilanlar bulunmaktadır. Alım ilanları iş ilan sitelerinde bulunabilir.

Paylaşın