6 sene önce
6 sene önce

KPSS 2017/2 Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Devlet memuru olmak isteyen adaylar merkezi atama ile KPSS sonuçlarına göre 2017/2 tercihlerini gerçekleştirdi. Tercihler bugün sona eriyor. Kaç memur alımı gerçekleşecek? 23 Kasım kpss tercihleri saat kaçta bitecek? Kpss 2017/2 taban puanları, kpss 2017/2 yerleştirme puanları ne zaman açıklanacak işte detaylar..

kamu kurum ve kuruluşlarına merkezi atama ile memur alımı yapılacak. Lise, Önlisans ve Lisans düzeyinde mezun adayların kamu personeli seçme sınavından aldıkları sonuçlara göre tercih işlemlerini yaptı. 14 kasımda başlayan işlemlerde son başvurular 23 kasım 2017 tarihinde gerçekleştirilecek. 2016 kpss puanları ile gerçekleştirilen üçüncü merkezi atama sonuçlarının açıklanması için adaylar gün sayacak. tercih işlemlerinde 15 tl ücret ödeyen memur adayları 2 bin 38 kadroya yerleşmek için saat 23:59’a kadar işlemlerini yapmaları gerekecek. Tercih ücretlerini yatırmak için son gün 24 kasım tarihi.

2017/2 tercih sonuçları / taban puanlar / en düşük puanlar

Memur adaylarının en çok merak ettiği kuşkusuz tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağıdır? kamu personeli sınavından başarılı bir puan alarak istedikleri kurumlara ve unvanlarda görev almak hayali içerisinde 30 tercihte gerçekleştirildi. Tercihlerin açıklanması için belirtilen bir takvim bulunmasa da çok yakın zamanda açıklanması beklenir. Adayların merak ettiği atamalarda en düşük ve en düşük puanlar olacak.

Adaylar kpss tercih sonuçlarını ösym resmi İnternet sitesi üzerinden öğrenebilecek. TC kimlik numaraları ve aday şifreleri ile giriş yaparak sonuçları öğrenebilecek. Ayrıca adreslere sonuç gönderilmeyecek. Daha önceki tercihler 20 Temmuz tarihinde açıklanmıştı. 13 Kasım tarihinde duyuru ile açıklanan atama sonuçları açıklanır açıklanmaz memurnews sitesinden bulabilirsiniz.

Paylaşın

Yorumlar (1 Yorum)

  • Günay birtek

    23 Kasım 2017 - 21:55

    Kpss 2017 2 tercih sonuçları haftaya açıklanırmı. yada yarın açıklanırmı. Taban puanları merak ediyorum