7 sene önce
7 sene önce

KPSS 60 Puanla Memur Alan Yerler

Lisans, Önlisans ve lise düzeyinde Kamu Personel Seçme Sınavına giren Milyonlarca adayın  memurluk hayali puana takılmadan atama olmak. Kpss sınavından düşük puanla memur alımı yapan hangi kurumlar var. ÖSYM 60 puanla atama olur mu ? Düşük puanla  hangi kurumlara girilir?

KPSS 60 puanla öğretmen ataması

2017 yılında Kamu Personeli Seçme sınavından düşük taban puanla alım yapan kurumlar arasında öğretmen atamaları bulunuyor. Geçtiğimiz yıl öğretmen taban puanlarında bazı branşların puanları 50 puan ile kapattı. Kpss den 50 puanla öğretmen ataması alan branş, saç bakım hizmetleri öğretmenliği oldu. Mili Eğitimde düşük puanla atama alan bölümlerden diğerleri Metal Teknolojisi, Arapça, tapu kadastro hukuk bölümleri oldu.

60 Bin personel ataması olacak. 2017 yılında Maliye bakanlığının personel alımında izin verdiği kadro sayısı açıklandı. Memur adayların gözü kulağı yani alım duyurularında olacak .

Memur alımında düşük puanla memur alımı olan kurumlarda ise Memur kadrolarında ki alımlarda atamalar merkezi atama ve yerel atama olarak değişmekte. Merkezi atamalarda puan barajı bulunmaz,  puan sıralamasında düşük puanla atamayı etkileyen etken, atama yapılacak olan bölümün istediği özel şartlardır. Az mezun veren bölümlerden mezun olma şartı  isteyen kadrolarda, çok yetenek isteyen kadrolarda puan sıralaması daha düşük olmakta. Özel şartı bulunmayan bölümlerin puanları ise KPSS’den yüksek almakta, özel yeteneği bulunmayan memur adayların gözde kadroları olmaktadır. Memur adaylarının atama esnasında bu hususları esas alarak tercih yapması gerekmektedir.

Paylaşın