6 sene önce
6 sene önce

MEB Müdür Yardımcılığı Sınavı Yapılacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığı görevde yükselme sınavları ile Müdür baş yardımcılığı ve müdür yardımcısı alımları yapmakta.

652 sayılı MEB teşkilatı ve görevleri hakkındaki kanun hükmünde kararname ile MEB eğitim kurumları yöneticileri görevlendirilmesine dair yönetmelik esaslara göre yapılan sınavlarda Müdür baş yardımcısı olabilmek için Yönetmeliği 5. ve 7. maddelerinde yer alan şartları taşımak gereklidir.

Sınav uygulaması

Başvuru işlemleri İnternet üzerinden yapılmakta yapılan başvuruların bulundukları kurum amiri tarafından onaylatmak zorundadır. Sınavlar 32 il merkezinde yapılır. Sınav değerlendirilmesinde bazı kriterler getirilmesi planlanıyor. ön görülen değişikliğe göre mülakat puanının %50 + Ek 2 değerlendirme formunun %50 si şeklinde sınav değerlendirilmesi yapılacak.

2017’de Müdür yardımcılığı sınavı açılacak mı? Başvuru hükümlerinde yer alan şartları taşıyan adayların MEB tarafından yapılan görevde yükselme sınavlarını beklemekte. geçtiğimiz yıl yapılan sınavın ardından kazananların göreve başlamasıyla kazanamayanların yada şartları bu sene dolanların sınav yapılmasını bekliyor. kamu kurumlarında ayrılan kurum yöneticilerin geçici kadrolarla doldurulması ile münhal bulunan kadrolara görevde yükselme sınavı ile atama yapılması bekleniyor. Mili Eğitim Bakanlığının sınav takviminde herhangi bir açıklama yapılmazken önümüzdeki yılda Müdür yardımcılığı görevde yükselme sınavı açılması bekleniyor.

Paylaşın