7 sene önce
7 sene önce

Merkez Bankasına Yönetici Asistanı ve Araştırmacı Alımı

Kamuya memur alımları ilanları gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl adayların girdiği Lisans ve Ön lisans ile Lise mezun adayları bakanlıkların yapacağı sınav ilanlarına gözünü çevirdi. Merkez Bankasına Yönetici Asistanı ve Araştırmacı Alımı için TCMB sınav ilanı yayımladı. TCMB alımları ne zaman ? Merkez bankası alımları alım şartları neler? TCBM araştırmacı ilanı hangi bölüm mezunlarından olacak? TCMB yönetici asistanı alımları haberimizde

TCMB alım başvuruları ve şartları

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası çoğu memur adayının  kariyerli meslek seçiminde tercih etmek istediği kurumlar arasında bulunmaktadır. Merkez Bankasında görev alan memurların diğer kurumlara göre daha prestijli ve özlük haklarının bulunması ile başvuru yapmak isteyen adayların en çok tercih ettiği mesleklerdendir.

İşte başvuru şartları

Merkez Bankasına yönetici asistanı başvuru şartlarında 1987 yılı ve sonrası doğumlu olmak ilgili bölümlerden mezun olmak yabancı dil bilmek office programlarına hakim olmak bulunur. Atanacak yönetici asistanı sayısı 6 tanedir.

Araştırmacı atamalarına başvuru yapmak isteyen adayları için başvuru şartları ise 1987 yılı ve sonrası doğumlu olmak. özel ve yazılı anlama ve ifade yeteneğine sahip olmak, Matematiksel akıl yürütme yeteneği yüksek olmak, Eleştirel düşünme becerisine sahip olmak, Problem çözme ve analiz yönleri güçlü olmak. bulunur. Atanacak olan kadro sayısı 12 dir.

Paylaşın