msb
6 sene önce
6 sene önce

MSB Memur Alım Sonuçları Açıklandı! Sonuç Sorgulama Sayfası Ne Zaman Açılacak?

Milli savunma Bakanlığı 489 sivil memur alım sonuçları açıkladı! Genel Kurmay Başkanlığı, Kara Kuvvet Komutanlığı memur alımı için msb sonuç sorgulama sitesine giriş yapılamıyor. Milli Savunma bakanlığından yapılan açıklamada memur temini için 150 bin’den fazla başvuru yapıldığı belirtildi.

MSB sivil memur alımı sonuçları ön başvuru değerlendirilmesi Milli savunma bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden erişime açıldı. fakat adaylar sonuçları öğrenemiyor. İnternet sitesi uzun sorgulamalar nedeniyle erişimin uzun süre yanıt verememesine neden oldu. MSB internet sitesi ne zaman açılacak. Sonuç sorulama ne zaman yapılacak diye soran adaylar, ön başvuru sonuçlarını öğrenemedi. 150.000’den fazla adayın başvuru yaptığı ve bu sonuçları öğrenmek istedikleri için internet sitesi fazla kullanıcı nedeniyle eriş yapılamadığı tahmin edilmektedir.

Ön başvuruları kabul edilenler ne zaman evraklarını gönderecek?

Açıklanan duyuruya göre adaylar 12 Mart tarihine kadar evraklarını posta yolu ile yada şahsi olarak evrak teslimi etmek zorundalar. Evrak teslim eden adayların KPSS puan sıralamasına göre kontenjanın belirli bir katı katına göre  çağırılacak. Uygulama sınavı ile alınacak olan alımlar için 35 katı uygulama sınavı olmayacak olanlar için 12 katı aday çağrılacak. Boş kalan kontenjanlara KPSS puan sıralamasına göre çağırılmaya devam edecek.

Uygulama sınavında kaç puan alan geçecek?

Adayların uygulama sınavından belirli puan almaları gerekli olacak. Elenmek istemeyen adaylar için en az 70 puan almaları gerekli olacak. Mülakat sınavında da 70 alamayan adaylar elenmiş olacaklar. Uygulama sınavı 26 Mart tarihinde gerçekleştirilecek.

MSB resmi internet sitesi ne zaman açılacak?

Sonuçlarını öğrenemeyen adaylar internet sitesinin ne zaman açılacağını merak etmekte. Adaylar site açıldığında sonuç açıklanma sayfası personeltemin msb.gov.tr adresinden giriş yaparak öğrenebilirler.

memurnews

Paylaşın