bağcılar evden eve nakliyat

Öne Çıkanlar

Memurnews.net

Öğretmene Soruşturma Açılırsa Ne Olur?

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerine verilen disiplin cezaları süreci hakkında detaylar.. Öğretmen hangi eylemlerden dolayı disiplin cezası alır

Öğretmene Soruşturma Açılırsa Ne Olur?
Bu haber 26 Mart 2017 - 0:07 'de eklendi

Milli Eğitim bakanlığında görev yapan öğretmenlere herhangi bir davranış yadan disiplin gerektirecek herhangi bir eylemin neden olduğu soruşturmalar için Disiplin kurulu oluşturularak olay derinlemesine araştırılır. Disiplin kurulu başkanın çağrısı üzerine toplanır. Kurulda bilgi belge yada şikayetler ele alır. öğretmenin savunması alınarak disiplin kurulu bir karara varır. Savunmalar yazılı yada sözlü olabilir. Gerektiğinde yeniden savunma alma hakkına sahiptir. Yeni bilgi ve belgelere başvurabilir. Öğretmene disiplin soruşturulması açılırsa ne olur soruna cevap olarak disiplin soruşturması derinlemesine araştırılır . Öğretmenin görevde kalmamasını gerektirecek bir durum var ise Disiplin amirliğin kararı ile görevden uzaklaştırabilir.

Öğretmene disiplin kararın tebliğ edilmesiyle yürürlüğe girer. Müdürün disiplin sonucunda yetkili olduğu görevler bulunur. Kararları Valiliğe bildir.  Kesinleşerek yürürlüğe konulan cezalara itiraz hakkı bulunmamaktadır. 657 DMK’da özel yasalar için alınmış haklar da mevcuttur.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
mersin escort

eşya depolamauluslararası evden eve nakliyatevden eve nakliyatuluslararası evden eve nakliyat