6 sene önce
6 sene önce

Sağlık Bakanlığı 2018 Hemşire Maaşları Ne Kadar?

Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığına 9 bin sağlıkçı alımı için ilan yayımlandı. Sağlık Bakanlığı memur alımı yapan ve çok sayıda hemşire alımı yapan kurumların başında gelmekte. Tüm kamu hastanelerinde personel alımı yapan Sağlık Bakanlığının yeni alım ilanına göre 6 bin 532 (6.532) hemşire alımı yapılacak. Yeni alım başvurularına başvuru yapacak olan adaylar 2018 hemşire maaşı ne kadar olduğunu merak etmekte.

2018 Hemşire Maaşları

2018 yılında en düşük memur maaşları 2.893 Tl  oldu. Emekli maaşlarında yükselme ile birlikte 1.978 Tl oldu. Buna göre kamuda çalışan hemşire maaşları da belli oldu. 2018 Nisan ayında hemşire maaşlar en düşük maaşı 3592 Tl oldu. bu maaş üniversite mezunu ve 5-1 derecedeki hemşire memurunun maaşı olarak hesaplandı. En yüksek ise 3 bin 814 Tl oldu. Hemşire memuru alımlarına başvuru yapacak olan adayların en çok merak ettiği diğer sorulardan bir tanesi de hemşire ne işi yapar sorusudur.

Hemşire Ne İşi Yapar?

sağlık bakanlığının tük il ve ilçelerde bulunan hastanelerinde görev alırlar ve hastanelerde tedavi olacak olan hastaları kabulunu sağlar ve tedaviye hazırlar. Acil durumlarda ilk müdahale yapar. Doktorların hastaya uyguladığı tedaviyi ve ilaçlarını takip eder.

Sağlık meslek liselerinde hemşire bölümü mezunları ile Üniversitelerde ve yüksek okullarda hemşire bölümü okuyanlar hemşirelik ve sağlık hizmetleri okuyanlar bu mesleği yapabilirler. Kamuda olduğu gibi Sağlık bakanlığının izni ile açılmış olan özel hastanelerde de görev alırlar.

memurnews

Paylaşın