Cezaevinde Çalışan Hemşire Maaşları Ne Kadar?

Adalet Bakanlığına bağlı Ceza Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı olan Ceza evlerinde görev yapan memurların özlük hakları nasıl? 2017 yılı Cezaevi hemşire maaşları ne kadar oldu? Memur adaylarının merak ettiği tüm bu soruların cevaplarını araştırdık.

Cezaevi çalışma şartları

Adalet Bakanlığına bağlı olarak görev yapan Ceza İnfaz Kurumları, yapısı itibari ile bir çok branşta görev yapan personel istihdam etmekte. Cezaevi Müdürü, psikolog, Sosyolog, Cezaevi Katibi, İnfaz ve Koruma Baş memuru, İnfaz Koruma Memuru, Hizmetli, sağlık memuru ve hemşiresi gibi farklı ünvana sahip görev yapan memurlar 657 sayılı devlet memurları kanuna bağlı görev yapmakta.  Adaylığın kaldırılması, naklen atanması ayrılış ve başlayışlarının  CTE personel işlemleri 52 No’lu Genelgesine ve Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinde göre yapılır.

Ceza evinde çalışan personeller  657 sayılı DMK’nın 101 maddesince günün yirmi dört saati devamlılık gösteren kurumlardır. Buralarda görev yapan İKM görevlileri ve bazı görevliler vardiya esasına göre nöbet tutabilmektedir.  Vardiya çalışma saatleri kurumlarda farklılık göstermektedir.

Ceza evinde çalışan hemşireler sağlık hizmetlerinde görev yaparlar. Kurumların fiziki yapıları gereği bu kurumlarda görev yapan personeller kuruma her türlü elektronik cihazlarla giriş yapmaları yasaktır.

Cezaevinde çalışan hemşire ne kadar maaş alır?

Henüz göreve yeni başlayan 9-3 kademesinde bulunan bekar ve Lisans mezunu 2018 hemşire maaşı : 2,869.91 Tl maaş alır sözleşmeli çalışan personel de maaş farklılık göstermektedir.

Adalet Bakanlığının yaptığı alımlarda farklı adalet komisyonlarında göre almak üzere sözleşmeli sağlık memuru ve hemşire alımı yapılıyor. 2018 hemşire – sağlık memurları maaşları yakında bu sayfada eklenecek.

Paylaşın

Yorumlar (1 Yorum)

  • Voer

    25 Şubat 2018 - 22:02

    2018 cezaevinde çalışanların maaşı ne kadar