6 sene önce
6 sene önce

Tarım Bakanlığı Memur Alımını Ne Zaman Yapacak?

Gıda tarım ve Hayvancılık bakanlığı memur alım ilanı yayımlayacağını ve bir hafta içerisinde ilana çıkacağını belirtmişti. Tarım bakanı Faruk Çelik’in sosyal medya üzerinden yapmış olduğu açıklamalar ile 2017-1 merkezi atamalar ne zaman ilana çıkılacak? GTHB memur alım ilanı ne zaman yayımlanacak?  işte detaylar.

Bakan Faruk Çelik sosyal medya üzerinden 22 mayıs 2017 tarihinde yapmış olduğu açıklamada personel alım için Maliye Bakanlığı ile yapılan görüşmemelerinin olumlu sonuçlandığı ve personel alımı için müjdeyi vermek istediklerini belirtmişti. Faruk çelik devamında bir hafta içerisinde personel alım ilanını yayımlayacaklarını ve personel alım sürecinin başlamış olacağınını açıkladı. Bakan resmi adresinden yapılan açıklama ile personel ilanı bekleyen memur adayları umutlarını bu açıklama ile bekleyişe çevirdi. Bakanlık açıklamasına göre 2 haziran tarihine kadar bir ilan yayımlanması gerektiği için adaylar bekleyişi gerginliğe çevrilmesine neden oldu. Tarım bakanlığı ilanı ne zaman yayımlanacağı konusunda bakanlık resmi İnternet sitesi üzerinden ise bir süredir beklemekte olan personel alımı konusunda nihai aşamaya gelmiş bulunmaktayız diye bir açıklama yapıldı.

Tarım bakanlığı ne kadar personel alımı yapacak

Bakanlık resmi İnternet sitesi üzerinden yapılan verilere göre 2000 kişi Tarım Bakanlığında istihdam edilecek. tarım kredi kooperatiflerinde 500 kişi TDK merkez birliği teşkilatında ise 200 kişi alınacak.

Memurnews değerlendirmesi : Bakanlıkların memur adaylarını, alım süreçleri hakkında bilgilendirmesi son derece olumlu karşılanmaktadır. Tarım bakanlığının da başvuru yapmak isteyen memur adaylarının ilan ne zaman yayımlanacağı hakkında bir tarih aralığı belirtilmiştir. Adaylar Sayın Bakanın açıklamalarını dikkate alarak bekleyişe girmektedir. Bakanlığın yeniden adayları bilgilendirmesi olumlu olacaktır.

Paylaşın