7 sene önce
7 sene önce

Tarım Kredi Kooperatifi 500 Personel Alacak

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi Türkiye çapında 500 personel alımı yapacak. Tarım kooperatifi personel alımında şartlar neler? kaç personel alımı yapacak? Mezuniyet şartı neler?

Türkiye tarım kredi kooperatiflerinde 17 bölge birliğinde 10 müfettiş 204 ziraat mühendisi olmak zere 204 kişi ise kooperatif görevlisi toplam 500 kişi alınacak. Yapılacak olan alımlarda lise ön lisans ve lisans mezunu bölümlerinden mezun olan kişiler başvuruda aranacak. Türkiye Tarım Kredi Kooperatiflerinde daha önce yapılacak olan alımlarında 400 kişi ihtiyaca bulunduğu ve emekli olan personeller ile kurumdan ayrılan personellerin artması nedeniyle bu sayının 500 olarak belirlenmesine karar verildiği açıklandı.

Başvurular ne zaman

Ziraat mühendisi için alımlar 10 mayıs ile 25 mayıs tarihileri arasında yapılacak. başvuruların şahsen yapılması gerekmektedir. Müfettiş yardımcısı için ise mühendis alımlarının yapılmasından sonra yeniden duyuru yayımlanacak

Aranan şartlar neler?

tarım kredi kooperatiflerine alınacak olan ziraat mühendislerinde 30 yaşını aşmamış olmak şartı bulunuyor. askerlikle ilişiği bulunmayan ayrıca adaylar için özel şartlar da bulunuyor.

Paylaşın