6 sene önce
6 sene önce

THY Kariyer İmkanı, Bay bayan kabin Memuru Alımı

Türk hava Yolları en prestijli kurumlar arasında yer alıyor. Bu sebeple gözde meslekler arasında ilk sıralarda bulunan pilot, kabin memuru ve hosteslik gibi alımlar adayların başvuru yoğunluğunda bulunduğu ilanlardan bir tanesi. THY personel alımı ne zaman yapılacak. Kabin memuru maaşları ne kadar? THY kabin memuru alım ilanları yayımlandı.

THY kabin memuru başvuru şartları

Bay ve bayan kabin memuru alımlarında başvurular alınmaya başlanacak. Genel şartlarda T.C vatandaşı olmak, yaş şartında 1983 yılı ile 1997 yıllar arasında dünyaya gelmek, tecrübe şartında 3 yıl bu alanda görev yapmış olmak, yabancı dil şartında iyi derece İngilizce bilmek, askerlik ile ilişiği olamamak, adli sicil kaydı temiz olmak şartları bulunuyor. Ayrıca adayların taşımaları gereken fiziki şartlar da boy ve kilo şartını taşımaları gerekli.  Ayrıca tecrübesiz kabin memuru alımlarında yapılacak.

Türk Hava Yolları Kabin Memuru alımı başvuruları ne zaman

Başvurular THY İnternet sitesi üzerinden alınacak. daha sonra test ve mülakat sınavına tabi tutulacaklar. bu süreçte başarılı olan adaylar gerekli belgeleri hazırlamaları istenilecek. Daha önce elenmiş adaylar başvuru yapamayacak.

THY kabin memuru ve hostes maaşları ne kadar?

Maaş ve özlük hakları bakımından bir çok kurumundan daha çok maaş almaktadırlar Mesleklerinde bir çok zamanı seyahatte geçene bu meslek grubu çalışanlarının kariyer imkanları oldukça fazladır. Kabin memuru 2018 maaşı 5 Bin Tl’den daha fazla olması muhtemeldir.

Paylaşın