4 sene önce
4 sene önce

TSK Kara, Deniz, Hava Komutanlığına KPSS’siz Subay Astsubay Alımı

Türk Silahlı Kuvvetleri Komutanlıklarından Deniz, Hava ve Kara birliklerinde görevlendirilmek üzere çok sayıda subay alımı yapılacak.

2018 yılında bando sınıfı muazzaf astsubay ve subay alımları için yeni bir başvuru kılavuzu açıklandı. Adaylar MEBS eğitim merkezi ve komutanlıklarında yapılacak sınav ile subay ve astsubay olarak görevlendirilecekler. başvuru tarihlerinde son gün ise 6 Ağustos tarihinde saat 23:59’da tamamlanacak.

Başvuru yaş ve öğrenim şartları.

Bando sınıfı subay ile astsubay alımlarında kimler başvuru yapabilecek, adaylarda aranacak başvuru şartları neler? Muazzaf subay alımlarında lisans mezunu olmak ve 27 yaşından bük olmamak gerekiyor. Lisans üstü eğitimi olanlar için 32 yaşından bük olmayanlar başvuru yapabilecekler. Muazzaf astsubay alımlarında 25 yaşından büyük olmamak istenilecek. Lisansüstü eğitime sahip adaylar için yaş 27’den büyük olmamak gerekli olacak.

Astsubay Kara kuvvetleri ile Deniz kuvvetleri alımlarında iki yıllık tablo 2’de gösterilen bölümlerden mezun olanlar başvuru yapabilecekler. Hava Kuvvetleri Komutanlığına tercih edecekler için sahne sanatları, devlet konservatuvarı, müzik bölümlerinden mezun olmaları istenilecek. Adaylardan KPSS şartı aranmayacak. Başvuru yapanlar için Genel Kültür sınavı gerçekleşecek bu sınavdan en az 50 ve üzeri puan alanlar ikici seçim aşamasına çağrılacak.

Kimler Başvuru yapamaz?

Henüz askerliği devam eden kısa dönem askerlikte er, erbaş, yedek subaylar, öğrenim ve tecil nedeniyle henüz askerliğini yapmamış olanlar, terhis olanlar hakkında yedek subay olamaz kararı bulunanlar, başka kurumlarda mecburi hizmet sorumluğu olanlarda başvuru yapamayacaklar.

Subay astsubay alımı başvurular nasıl yapılacak?

Adaylar ön başvuruları için personel temin adresi üzerinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak başvurularını tamamlamaları gerekiyor. Ön başvurular 6 Ağustos tarihinde saat 23:59’a kadar devam edecek.

MemurNews

Paylaşın