7 sene önce
7 sene önce

Yeni Memur Alımı Var mı?

Kamuda memur olmak isteyen milyonlarca memur adayı , Kamu Personel Sınavlarında ter döktü. Lisans, ön lisans ve orta öğretim mezunlarının kamuda çalışabilmesi için gereken KPSS ile atamalar ne zaman yapılacak. Şuan kamuda memur alımı var mı?

2017 yılında memur alımlarına bir madde daha eklendi. “Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak” şartı ile alımlar yapılacak. Devlet personel başkanlığının 2017 yılı için çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile maliye Bakanlığının izin erdiği açıktan atama kararına Başbakanlık imzaladı. Kurumlarda alınacak ihtiyaç kadro Üniversiteler için  5’er adet olmak üzere toplam 550 adet olacak. Diğer Kamu kurumlarında alınacak olan personel sayısı Adalet Bakanlığında 15, Avrupa Birliği Bakanlığında 10 Başbakanlıkta 20 adet, Kalkınma Bakanlığında 10 adet, Sağlık Bakanlığında 30 adet, Ulaştırma Bakanlığında 10 adet, Gençlik ve Spor Bakanlığında 20 adet olarak belirlendi diğer bakanlılara olacak atamalar ise daha düşük oldu.

Kamuda polis olmak isteyenler için ise Emniyet Genel Müdürlüğü 10 bin polis alımı yapacak Gelir İdaresi başkanlığına 2.000 Gelir Uzmanı alımı yapacak. KYK 1044 yurt yönetim memuru alımı yapacak. Hakim ve savcı kadrolarına 2750 kişi alım olacak.

Paylaşın